Półkolonie zimowe w Gminie Serock

Stypendium naukowe Marszałka Województwa Mazowieckiego

W dniu 10 grudnia 2019r. Zarząd Województwa Mazowieckiego zatwierdził Rankingową listę stypendystów w ramach projektu ,,Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka” w roku szkolnym 2019/2020.

Miło nam poinformować, że ze względu na wysokie  i szczególne osiągnięcia edukacyjne uczennica Szkoły Podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie Anna Krajewska zakwalifikowała się do otrzymania stypendium naukowego Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Młodzi ludzie mogą je przeznaczyć na rozwijanie swoich uzdolnień w zakresie szkolnych przedmiotów ogólnych rozwijających ich kompetencje kluczowe np. przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki i przedsiębiorczości. Stypendyści za otrzymane środki mogą kupić pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy, fachową literaturę, ale też np. opłacić uczestnictwo w wycieczkach edukacyjnych czy kursach językowych. Ważne, aby cele na które uczniowie przeznaczają swoje stypendia były związane z ich indywidualnym planem rozwoju edukacyjnego.

 

NAUKOWCY W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

10.12.2019 grupa uczniów z Klubu Naukowca w ramach projektu Kluby Kluczowych Kompetencji wybrała się do Centrum Nauki Kopernik, aby uczestniczyć w seansie filmowym w Planetarium. „Na skrzydłach marzeń” to niezwykła przygoda z nauką i historią lotnictwa, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem. Marzenie o lataniu wyniosło człowieka jeszcze dalej - w Kosmos. Film został zrealizowany w studio filmowym Niebo Kopernika i został nagrodzony na wielu festiwalach na świecie. To pierwsza polska produkcja w technologii fulldome, która umożliwia projekcję na sferycznym ekranie, otaczającym widownię z każdej strony.

Oprócz pokazu filmowego, uczniowie oglądali wystawy w Centrum Nauki Kopernik. Podczas zwiedzania mogli odbyć misję kosmiczną, uczyli się prognozować pogodę i czytać dane satelitarne, poznawali satelity i odbiorniki satelitarne a nawet mogli dotknąć Kosmosu, podziwiając kolekcję meteorytów.

Do szkół wszyscy wrócili zadowoleni, bogatsi w wiedzę i nowe doświadczenia zarówno praktyczne jak i teoretyczne.

 

 

 

 

 

 

Projekt pn. „Kluby Kluczowych Kompetencji” współfinansowany z EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

2Q==

Brawo Biedronki, brawo Wiewiórki z Przedszkola w Woli Kiełpińskiej!

XI edycja powiatowego konkursu "Zdrowie w bajce" zapisze się na pewno w historii naszej placówki, a to za sprawą  przedszkolaków  i ich sukcesów.  Podwójne zwycięstwo!

 

W kategorii klas  0  - I miejsce zajęła grupa 6-latków,

w  kategorii – Przedszkole - I miejsce przypadło w udziale grupie 5-latków.

W konkursie wzięło udział naprawdę wiele fantastycznych zespołów z przedszkoli z terenu powiatu legionowskiego, ale to autorskie przedstawienia naszych przedszkolaków “ Misie trzy mają wszy” i "1-2-3 czystą głowę masz i Ty" podbiło serca jurorów.

Brawo Przedszkolaki! Brawo WIEWIÓRKI! Brawo BIEDRONKI!

 Brawo panie: Anna Kosiorowska, Anna Sepełowska  i Małgorzata Więch!

Gratulujemy pomysłu, kreatywności.

 

Dyrektor- Dorota Perczyńska

 

 

 

 

List od Prezydenta do przedszkolaków

Przedszkolaki z Serocka i Woli Kiełpińskiej otrzymały podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym “Piękna Nasza Polska Cała”.

Projekt był odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków - setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kształtowanie postaw patriotycznych  u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor
 i  tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci to  główne cele tego projektu. Wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży  jest nadrzędnym celem w naszym kraju, dlatego też zdecydowaliśmy się na udział w realizacji tego przedsięwzięcia.       

Zadania które zrealizowało Przedszkole w Serocku:

 • nauczenie dzieci i zaśpiewanie Hymnu Polski „Mazurek Dąbrowskiego”,
 • przygotowanie apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości,
 • „Drzewo Pamięci” – zasadziliśmy drzewko jako symbolu życia i wolności w ogrodzie przedszkolnym,
 • „Szlakiem historii” – zorganizowaliśmy wycieczkę, której celem było poznanie zabytków kultury regionalnej, dorobku historycznego, kultury, architektury i tradycji,
 • nauczyłyśmy dzieci wiersza o tematyce patriotycznej „Kto ty jesteś?”,
 • zorganizowałyśmy kącik „Piękna nasza Polska cała” - o tematyce patriotycznej
  w przedszkolu,
 • „Piękna nasza Polska cała” – wysłałyśmy z dziećmi pocztówkę naszej miejscowości     na podany adres w projekcie,
 • Dzieci wykonały plastyczną grupową pracę „Strój ludowy naszego regionu”,
 • zorganizowanie konkurs plastycznego dla dzieci z rodzicami pt. „Moja mała Ojczyzna”,
 • naukę piosenki o tematyce patriotycznej „Przybyli ułani”,
 • naukę tańca ludowego „Kujawiaka”,
 • zorganizowanie zawodów sportowych  „Biało-czerwoni”.

Zadania zrealizowane przez przedszkolaków w Woli Kiełpińskiej:

 • stworzenie kącika o tematyce „Piękna Nasza Polska Cała”,
 • poznanie tradycyjnego  stroju ludowego oraz unikalnego haftu z regionu Puszczy Białej  podczas „Spotkania z twórczynią ludową”,
 • wypiekanie „ CHLEBA” – symbol polskiej gościnności i otwartości,
 • posadzenie  „DRZEWA” – symbol piękna, jedności i odrodzenia oraz założenie „Ogrodu Przedszkolnego” z kącikiem przyrodniczo – badawczym,
 • udział w akcji MEN – „SZKOŁA DO HYMNU” i odśpiewanie „Mazurek Dąbrowskiego”,
 • przygotowanie inscenizacji z okazji NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI i recytacja wierszy o tematyce patriotycznej,
 • wędrówka „Szlakiem Warszawskich Legend” i poznanie historii Stolicy Polski,
 • odwiedziny „ Kuźni Kurpiowskiej” w Pniewie, gdzie podczas zajęć muzealnych dzieci podziwiały bogate dziedzictwo kulturowe naszych przodków, poznały technikę wyrobu „Fafernuchów” – ciasteczek z ponad 100 letnią tradycją oraz tworzyły „Wycinanki kurpiowskie”.

Otrzymane Flagi Narodowe od Pana Prezydenta będą zdobiły przedszkola i towarzyszyły we wszystkich ważnych uroczystościach przedszkolnych i szkolnych.

Zakończenie projektu, wcale nie oznacza zakończenia  działań, które zaszczepiły w dzieciach miłość do Ojczyzny i poczucie tożsamości narodowej – na pewno będziemy je kontynuować.

 

Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Serocku

Przedszkole w Woli Kiełpińskiej.

 

Wyjazdy edukacyjne w ramach realizacji projektu Kluby Kluczowych Kompetencji współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

W listopadzie i grudniu 2019r. uczniowie klas starszych z Klubu Naukowca oraz Klubu Informatyka, uczestniczący w projekcie „Kluby Kluczowych Kompetencji” pojadą na wycieczki do Centrum Nauki Kopernik. Będą to warsztaty z robotyki oraz pokazy filmowe w Planetarium. Poniżej relacja wraz z fotorelacją z pierwszej wycieczki.

W dniu 06.11.2019r. 15 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jadwisinie pod opieką pani Agaty Dutkiewicz, uczestniczyło w warsztatach, które odbyły się w Laboratorium Robotycznym w Centrum Nauki Kopernik. Wycieczka zorganizowana była dla najstarszych uczestników zajęć informatycznych, w ramach Projektu „Kluby Kluczowych Kompetencji”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Uczestnicy zajęć przekonali się, że żyjemy w drukowanym świecie, a obecnie możemy wydrukować prawie wszystko – odzież, samochód, dom, ludzkie tkanki. Uczniowie zapoznali się bliżej z drukarką 3D, nauczyli się modelować i samodzielnie projektować obiekty w trójwymiarze. Każdy mógł stworzyć swój własny model i zabrać go ze sobą.

Po warsztatach uczniowie zwiedzali wystawy, które znajdują się w Centrum Nauki Kopernik.

Zajęcia były prowadzone w ciekawy i różnorodny sposób. Bardzo odkrywcze warsztaty sprawiły uczniom wiele radości i satysfakcji. Były niepowtarzalną okazją do rozwinięcia umiejętności z zakresu robotyki.