Jesienny Wernisaż Poplenerowy

Dnia 19 listopada 2018r. w Gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie odbył się Jesienny Wernisaż Poplenerowy, na który prace przygotowali uczniowie w większości ze Szkoły Podstawowej w Jadwisinie, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Woli Kiełpińskiej, ale w zespole znaleźli się także uczniowie z innych szkół gminy Serock. Zaprezentowane dzieła malarskie młodzi artyści stworzyli podczas X Pleneru Malarskiego w miejscowości Miętne.

Ideą przewodnią pleneru było uwrażliwianie dzieci i młodzieży na piękno natury, rozwijanie talentu oraz warsztatu malarskiego z użyciem profesjonalnych materiałów. Prace zostały przygotowywane pod kierunkiem pań Agaty Dutkiewicz  i Anny Pawlak.
Młodzi twórcy świetnie ukazali pejzaż polskiej natury. Umiejętności operowania światłem, kolorami, fakturą pozwoliły w doskonały sposób odzwierciedlić tegoroczny temat pleneru „łąkę”. W wernisażu uczestniczyli artyści, ich rodziny, a także Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli pani Alicja Melion i inni zaproszeni goście.

wstecz

Powrót do topu strony