Złoto dla Jadwisina

Uczniowie z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej imienia Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie wzięli udział w X edycji konkursu „Zdrowie w bajce”. Konkurs został zorganizowany przez: Powiat Legionowski, Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Legionowie oraz klasę I D Szkoły Podstawowej nr 7 w Legionowie.

Tematem tegorocznej edycji konkursu była „Pierwsza Pomoc”. Celem konkursu było pogłębienie świadomości dzieci na temat zdrowego trybu życia, jak również kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie. Uczniowie z oddziału przedszkolnego przygotowali, pod kierunkiem wychowawczyń, przedstawienie pt. „Niesforna Żabka”. Dzieci, wcielając się w role zwierząt leśnych oraz służb ratunkowych, ukazali, że znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy może uratować ludzkie życie.

Znakomita gra aktorska, scenariusz trzymający w napięciu, własnoręcznie wykonane rekwizyty oraz finałowa piosenka streszczająca zasady udzielania pierwszej pomocy – te wszystkie czynniki złożyły się na to, że komisja konkursowa spośród 14 grup, przyznała I miejsce Zerówkowiczom z Jadwisina.     

Kowalska Aniela

Węgłowska Edyta

 

wstecz

Powrót do topu strony