Za nami pierwsze półkolonie zimowe organizowane w gminie Serock

Po raz pierwszy w gminie Serock zorganizowano półkolonie dla uczniów szkół podstawowych, na bazie Szkoły Podstawowej w Serocku. W pierwszym turnusie od 28.01.2019 – 01.02.2019r. uczestniczyło 15 uczniów, w drugim turnusie od 04.02.2019 – 08.02.2019r. uczestniczyło 12 uczniów, pod opieką profesjonalnych wychowawców.

Na uwagę zasługuje fakt, że w półkolonii uczestniczyły także dzieci  ze szkół w Jadwisinie, Woli Kiełpińskiej, oraz w Zegrzu. Zajęcia odbywały się w godzinach 7.00 – 17.00 i codziennie  dzieci miały zapewnione wyżywienie w postaci śniadania, obiadu i podwieczorka.

Rodzice kolonistów wnosili opłatę w wysokości 200,00 zł za turnus, pozostałe koszty pokryło Miasto i Gmina Serock.

W ciągu dwóch tygodni dużo się działo na półkoloniach, dzieci wyjeżdżały do Muzeum Etnograficznego w Warszawie, gdzie malowały na szkle oraz pod opieką przewodnika zwiedzały muzealne wystawy. W Pułtusku jeździły na łyżwach oraz w pracowni „AKMA” robiły mydełka. Temat mydła zgłębili w Izbie Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku szukając legendy o Zabłockim. Jazda na łyżwach cieszyła się dużym powodzeniem, w drugim turnusie dzieci były na lodowisku w Legionowie oraz w pracowni „Stacja Frajda”, gdzie wykonały karmniki dla ptaków. Dużo wrażeń dzieci miały podczas odwiedzin w CKiCz, uczestnicząc w skokach spadochronowych, warsztatach „Break Dance”, warsztatach teatralnych oraz przedstawieniach. Z ochotą uczestniczyły w zajęciach sportowych organizowanych przez  OSiR w Serocku, bo jak się okazało, wielu z nich to sympatycy piłki nożnej. Do kolonistów przybyli ratownicy WOPRu, którzy mówili o ważnych rzeczach dotyczących bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, lekarz weterynarii – mówił jak dokarmiać ptaki zimą, a znawczyni kuchni wschodniej – przygotowała warsztaty kulinarne.

Dzieci wykazały się wiedzą, spostrzegawczością podczas wielu konkursów organizowanych przez wychowawców. Na zakończenie półkolonii otrzymały nagrody za udział w konkursach oraz dyplomy.

Dziękujemy kolonistom i ich rodzicom/ opiekunom za udział w półkolonii, za wszystkie miłe chwile i za dobrą zabawę. Wyrażamy nadzieję, iż był to dobrze spędzony czas w okresie ferii zimowych.

 

ZOSiP Serock

wstecz

Powrót do topu strony