Rozpoczęły się dodatkowe zajęcia dla uczniów

Po feriach rozpoczęły się w szkołach dodatkowe zajęcia dla uczniów w ramach projektu pn. „Kluby Kluczowych Kompetencji” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz program „Umiem pływać w gminie Serock 2019”.

W projekcie „Kluby Kluczowych Kompetencji” ruszyły zajęcia wyrównawcze, językowe i naukowe, natomiast informatyczne zostaną uruchomione po wyłonieniu wykonawcy w trybie przetargu nieograniczonego. W najbliższym czasie zostaną rozstrzygnięte przetargi na dostawę sprzętu do prowadzenia zajęć.

Warto przypomnieć, iż sprzęt komputerowy oraz pomoce dydaktyczne zostaną zakupione za ponad 600 tys. zł.

Zachęcamy uczniów do udziału w zajęciach, które są szansą na rozwijanie zainteresowań, rozbudzanie ciekawości, umiejętności rozumowania naukowego. Zajęcia będą prowadzone metodami aktywnymi, z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

Program nauki pływania skierowany jest do uczniów klas III, II i I szkół podstawowych. Dla ucznia przeznaczonych jest 20 godzin nauki pływania na basenach: w Stanisławowie Pierwszym gm. Nieporęt lub w hotelu Warszawianka w Jachrance.

Organizator - Miasto i Gmina Serock zapewnia kompleksowo organizację i finansowanie zadania, ze współudziałem finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Szczegółowe informacje o programach otrzymacie Państwo w Zespole Obsługi Szkół i Przedszkoli w Serocku oraz w szkole, do której uczęszcza dziecko.

 

A. Melion

Dyrektor ZOSiP

wstecz

Powrót do topu strony