NAUKOWCY W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

10.12.2019 grupa uczniów z Klubu Naukowca w ramach projektu Kluby Kluczowych Kompetencji wybrała się do Centrum Nauki Kopernik, aby uczestniczyć w seansie filmowym w Planetarium. „Na skrzydłach marzeń” to niezwykła przygoda z nauką i historią lotnictwa, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem. Marzenie o lataniu wyniosło człowieka jeszcze dalej - w Kosmos. Film został zrealizowany w studio filmowym Niebo Kopernika i został nagrodzony na wielu festiwalach na świecie. To pierwsza polska produkcja w technologii fulldome, która umożliwia projekcję na sferycznym ekranie, otaczającym widownię z każdej strony.

Oprócz pokazu filmowego, uczniowie oglądali wystawy w Centrum Nauki Kopernik. Podczas zwiedzania mogli odbyć misję kosmiczną, uczyli się prognozować pogodę i czytać dane satelitarne, poznawali satelity i odbiorniki satelitarne a nawet mogli dotknąć Kosmosu, podziwiając kolekcję meteorytów.

Do szkół wszyscy wrócili zadowoleni, bogatsi w wiedzę i nowe doświadczenia zarówno praktyczne jak i teoretyczne.

 

 

 

 

 

 

Projekt pn. „Kluby Kluczowych Kompetencji” współfinansowany z EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

2Q==

wstecz

Powrót do topu strony