Konkurs „Kartka dla Niepodległej” organizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Uczennica klasy VIa Anna Krajewska zdobyła wyróżnienie w kategorii literackiej konkursu „Kartka dla Niepodległej”.

Do 5 listopada uczniowie wszystkich typów szkół z Mazowsza nadsyłali życzenia i kartki dla Polski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Udział w konkursie był niebagatelną szansa do rozbudzenia przez uczniów własnej inwencji twórczej.

Głównym celem konkursu  było uczczenie Jubileuszu 100 – lecia odrodzenia polskiej państwowości.  W ten sposób  promowano wśród uczniów i nauczycieli postawy patriotyczne oraz przywiązanie do barw narodowych.

Uczniowie mogli wystartować w dwóch kategoriach prac konkursowych: literackiej, która obejmowała pisemne życzenia dla Niepodległej, oraz graficznej z wykorzystaniem technik komputerowych.

Nadesłane prace oceniła  komisja konkursowa powołana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, wyłaniając 3 najlepsze prace z każdej formy konkursu i każdej kategorii uczniów.

Ania Krajewska została nagrodzona przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty p. Aurelię Michałowską na gali finałowej konkursu organizowanej w Muzeum Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego w Warszawie. Po uroczystym wręczeniu nagród wszyscy nagrodzeni zostali zaproszeni do zwiedzania tego wyjątkowego obiektu przedstawiającego dzieje kapelanów i innych duszpasterzy – nie tylko chrześcijańskich – współpracujących z wojskowymi.

 

SP Jadwisin

wstecz

Powrót do topu strony