Główna treść strony Aktualności - Kafle

Uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Woli Kiełpińskiej pomagają najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie!

Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Woli Kiełpińskiej wzięły  udział w ogólnopolskiej akcji UNICEF „ Wszystkie Kolory Świata”. Akcja już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych i ma na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwała na zebranie środków koniecznych do wsparcia programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.

W ramach akcji nasze przedszkolaki i uczniowie klas młodszych własnoręcznie lub  z pomocą mamy czy babci projektowali i szyli szmaciane lalki. Każda z nich miała nadane imię i określony kraj, z którego pochodziła. Wykonane lalki zostały przekazane na aukcję, która odbyła się tuż przed feriami  w czasie szkolnego balu karnawałowego. Na ten dzień zostali zaproszeni do szkoły rodzice i dziadkowie, aby również mogli wesprzeć podjęte działania. W czasie aukcji każdy mógł wybrać sobie lalkę, wylicytować i zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki w wysokości 1186zł umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio.
W ramach realizacji projektu, uczniowie naszej szkoły zapoznają się również z życiem codziennym rówieśników w wybranych krajach a także najbardziej oryginalna lalka zostanie zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu.

Szkolni koordynatorzy projektu- Ewa Bella- Więcka, Maria Przybysz – Wydra

wstecz

Powrót do topu strony