Główna treść strony 2022 rok

II etap zajęć sportowych dla uczniów

Z nowym rokiem szkolnym 2022/2023 rozpoczął się II etap zająć sportowych dofinansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów:

- w programie „Umiem pływać w gminie Serock 2022” bierze udział 87 uczniów z klas trzecich, którzy do tej pory nie uczestniczyli w programie. Utworzonych zostało 6 grup ze szkół: w Serocku i w Zegrzu. Zajęcia odbywają się na basenie w Hotelu Warszawianka w Jachrance. Każda grupa realizuje w programie 20 godzin zajęć, podczas których dzieci oswajają się z wodą, uczą się podstawowych technik pływackich i doskonalą nabyte już umiejętności. Ćwiczenia w wodzie to jeden ze sposobów zapobiegania otyłości i korygowania wad postawy. Udział ucznia w zajęciach jest bezpłatny. Organizator  zapewnia:  bezpłatny przewóz z opieką w autokarze, opiekę w szatni basenowej, opiekę instruktora pływania i bilety wstępu.

- w  programie „Gimnastyka w gminie Serock 2022” uczestniczy 90 uczniów, podzielonych na 5 grup ze szkół: w Serocku, w Woli Kiełpińskiej i w Zegrzu. Każda grupa zrealizuje 20 godzin zajęć. W programie tym biorą udział dzieci z klas najmłodszych, u których stwierdzono wady postawy. Program zawiera m.in. treści propagujące sportową postawę wśród uczniów, ćwiczenia ogólnorozwojowe, ćwiczenia korygujące istniejące wady postawy.

 

ZOSiP Serock

 

wstecz