Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w Serocku

oswiata.serock.pl

Wyszukiwarka

Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w Serocku

Menu

Wirtualny spacer

po mieście

Kalendarz

wydarzeń

«Styczeń 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Nawigacja:

Treść strony

Projekty w roku szkolnym 2016/2017

Darmowy podręcznik

W roku szkolnym 2016/2017 szkoły otrzymują dotację celową dla uczniów klasy III szkoły podstawowej na podręczniki do języka obcego oraz dla uczniów klasy V szkoły podstawowej i uczniów klasy II gimnazjum podręczniki - wybrane przez szkołę. Szkoły otrzymują również dotację na materiały ćwiczeniowe dla uczniów klas I – V szkoły podstawowej oraz klasy I i II gimnazjum. Uczniowie klasy I, II, IV szkoły podstawowej oraz klasy I gimnazjum mają zapewnione bezpłatnie podręczniki ( dotacja w latach poprzednich), a uczniowie  klas III i V szkoły podstawowej oraz klasy II gimnazjum mają zapewnione podręczniki zakupione z tegorocznej dotacji. Uczniowie klas I-V szkoły podstawowej oraz klas I i II gimnazjum mają zapewnione materiały ćwiczeniowe zakupione z tegorocznej dotacji. Podręcznik zapewniony przez MEN otrzymają uczniowie klas I, II i III szkoły podstawowej.

Rządowy program „Bezpieczna +”

Od września w szkołach będą realizowane projekty dofinansowane z Rządowego programu „Bezpieczna+”, w ramach których uczniowie zostaną wyposażeni w wiedzę i umiejętności w zakresie bezpiecznego zachowania na drodze, umiejętnego zachowania i działania w sytuacji zagrożeń, odbędą także warsztaty w zakresie profilaktyki uzależnień od środków psychoaktywnych. Zajęcia odbywać się będą w ciekawych formach, wzbogacone wycieczkami tematycznymi i odpowiednimi pomocami dydaktycznymi do prowadzenia zajęć.

 

Rządowy program „Bezpieczna i przyjazna szkoła”

W ramach Rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” Gimnazjum w Zegrzu będzie realizować projekt skierowany na działania rozwijające postawy aktywności i twórczego działania wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej, w formie koła teatralno – językowego.

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szkoły prowadzone przez Miasto i Gminę Serock otrzymały od Wojewody Mazowieckiego wsparcie finansowe na zakup książek do bibliotek szkolnych w łącznej wysokości 64.000,00 zł.

Za uzyskane dofinansowanie szkoły zakupią nowości wydawnicze nie będące podręcznikami, ale mogą to być lektury szkolne. Książki wybiorą przede wszystkim uczniowie, więc będą to pozycje bliskie ich doświadczeniom, mające wpływ na rozwój ich zainteresowań.

 

Program Erasmus +

Gimnazjum im. R. Traugutta w Serocku otrzymało dofinansowanie z Programu Erasmus + na realizację projektu pt. „Aktywnie po wiedzę” w wysokości 13.184,00 Euro na podniesienie kompetencji nauczycieli poprzez wyjazdy zagraniczne.

 

Doposażenie szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej

Gmina Serock pozyskała środki z rezerwy subwencji oświatowej na doposażenie szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w wysokości 14.320,00 zł, za które szkoły zakupią:

- małe podręczne stoliki zabiegowe,

- parawany medyczne i szafki na leki,

- apteczki / torby pierwszej pomocy z wyposażeniem,

- termometry i ciśnieniomierze elektroniczne,

- tablice do pomiaru ostrości wzroku, widzenia barw oraz inne drobne, potrzebne wyposażenie.   

 

Nauka pływania dla uczniów klas III szkół podstawowych

W roku szkolnym 2016/2017 będzie kontynuowany program nauki pływania dla klas III szkół podstawowych. Program realizowany w ubiegłym roku szkolnym pn. „Pływam na 6” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i odpowiadał na różnorodne potrzeby uczniów.

Strona główna

Copyright 2009-2018 - Urząd Miasta i Gminy Serock. Wszelkie prawa zastrzeżone.