Wyjazdy edukacyjne w ramach realizacji projektu Kluby Kluczowych Kompetencji współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

W listopadzie i grudniu 2019r. uczniowie klas starszych z Klubu Naukowca oraz Klubu Informatyka, uczestniczący w projekcie „Kluby Kluczowych Kompetencji” pojadą na wycieczki do Centrum Nauki Kopernik. Będą to warsztaty z robotyki oraz pokazy filmowe w Planetarium. Poniżej relacja wraz z fotorelacją z pierwszej wycieczki.

W dniu 06.11.2019r. 15 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jadwisinie pod opieką pani Agaty Dutkiewicz, uczestniczyło w warsztatach, które odbyły się w Laboratorium Robotycznym w Centrum Nauki Kopernik. Wycieczka zorganizowana była dla najstarszych uczestników zajęć informatycznych, w ramach Projektu „Kluby Kluczowych Kompetencji”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Uczestnicy zajęć przekonali się, że żyjemy w drukowanym świecie, a obecnie możemy wydrukować prawie wszystko – odzież, samochód, dom, ludzkie tkanki. Uczniowie zapoznali się bliżej z drukarką 3D, nauczyli się modelować i samodzielnie projektować obiekty w trójwymiarze. Każdy mógł stworzyć swój własny model i zabrać go ze sobą.

Po warsztatach uczniowie zwiedzali wystawy, które znajdują się w Centrum Nauki Kopernik.

Zajęcia były prowadzone w ciekawy i różnorodny sposób. Bardzo odkrywcze warsztaty sprawiły uczniom wiele radości i satysfakcji. Były niepowtarzalną okazją do rozwinięcia umiejętności z zakresu robotyki.

 

wstecz

Powrót do topu strony